CPCF032K200JE66
Vishay Dale
Product No:
CPCF032K200JE66
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 2.2K OHM 3W 5% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.984" (24.99mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 2.2 kOhms
Power (Watts) 3W