CPF0603F14K7C1
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CPF0603F14K7C1
Package:
0603
Description:
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/16W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 14.7 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W