CPF1750R00JKEE6
Vishay Dale
Product No:
CPF1750R00JKEE6
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RESISTOR METAL FILM 1W 750 OHM
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 230°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 750 Ohms
Power (Watts) 1W