CPL15R1000JE31
Vishay Dale
Product No:
CPL15R1000JE31
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 0.1 OHM 15W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 mOhms
Power (Watts) 15W