CPR101K100JE10
Vishay Dale
Product No:
CPR101K100JE10
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 1.1K OHM 10W 5% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.1 kOhms
Power (Watts) 10W