CPR15120R0KE10
Vishay Dale
Product No:
CPR15120R0KE10
Description:
RES 120 OHM 15W 10% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 120 Ohms
Power (Watts) 15W