CPW207R500JE14
Vishay Dale
Product No:
CPW207R500JE14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 7.5 OHM 20W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 2.500" L x 0.500" W (63.50mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 Ohms
Power (Watts) 20W