CR43NP-3R3MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CR43NP-3R3MC
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.44A 86.2 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.44 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 86.2mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series CR43
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 60MHz