CRCW02012R20JXED
Vishay Dale
Product No:
CRCW02012R20JXED
Description:
RES 2.2 OHM 5% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -200/ +400ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 2.2 Ohms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W