CRCW04022M40JNED
Vishay Dale
Product No:
CRCW04022M40JNED
Description:
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.4 MOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W