CRCW0402750RJNEDHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW0402750RJNEDHP
Description:
RES SMD 750 OHM 5% 1/5W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 750 Ohms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W