CRCW040282R0FKTD
Vishay Dale
Product No:
CRCW040282R0FKTD
Description:
RES SMD 82 OHM 1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 82 Ohms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W