CRCW040284K5FKEDC
Vishay Dale
Product No:
CRCW040284K5FKEDC
Description:
RES 84.5K OHM 1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 84.5 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W