CRCW060310R0FKECHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW060310R0FKECHP
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
CRCW0603-HP 100 10R 1% ET6 E3
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W