CRCW12186R80JNTK
Vishay Dale
Product No:
CRCW12186R80JNTK
Description:
RES SMD 6.8 OHM 5% 1W 1218
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 Ohms
Power (Watts) 1W