CRF1206-FZ-R010ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRF1206-FZ-R010ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1206
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Power (Watts) 1W