CRL1206-FW-R130ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRL1206-FW-R130ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1206
Description:
RES 0.13 OHM 1% 1/2W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 130 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W