Home / Speakers / CS13-00P20-03-1X
minImg
CS13-00P20-03-1X
Challenge Electronics
Product No:
CS13-00P20-03-1X
Manufacturer:
Challenge Electronics
Description:
SPEAKR 32OHM 10MW TOP PORT 110DB
User Guide
Frequency Range 20 Hz ~ 20 kHz
Shape Round
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Power - Rated 10 mW
Technology Magnetic
Frequency - Self Resonant 200Hz
Mfr Challenge Electronics
Material - Cone Polyetheretherketone (PEEK)
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Distortion Rating 5% Max @ 5kHz, 0.001W
Efficiency - dBA 110.00
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series -
Type Receiver
Power - Max 20 mW
Port Location Top
Package Tray
Impedance 32 Ohms
Efficiency - Testing 1mW