CSR0805FKR787
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR0805FKR787
Package:
0805
Description:
RES 0.787 OHM 1% 1/4W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 787 mOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W