CSRA-115A-2-5-MR
R-K Electronics, Inc.
Product No:
CSRA-115A-2-5-MR
Manufacturer:
R-K Electronics, Inc.
Description:
AC CURRENT, 115A, ADJ, 1-5A, MAN
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Termination Style Screw Terminal
Delay Time 0.2 ~ 20s
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Weight -
Series -
Function Overcurrent, Undercurrent
Voltage - Supply 115VAC
Trip Range 1 ~ 5A