CSS4527FT25L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSS4527FT25L0
Package:
4527
Description:
RES 0.025 OHM 1% 5W 4527
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.450" L x 0.270" W (11.43mm x 6.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 4527
Ratings AEC-Q200
Resistance 25 mOhms
Power (Watts) 5W