CT187LYF-183K
Central Technologies
Product No:
CT187LYF-183K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
RAD LEADED FIXED SHLDED INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance 18 mH
Series ct187lyf
Frequency - Self Resonant 300kHz
Tolerance ±10%
Mfr Central Technologies
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 60Ohm