CTC1F-8R2K
Central Technologies
Product No:
CTC1F-8R2K
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance 8.2 µH
Series ctc1f
Frequency - Self Resonant 55MHz
Tolerance ±10%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm