CTC2F-270K
Central Technologies
Product No:
CTC2F-270K
Description:
AXL LEADED CONF COATED INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance 27 µH
Series ctc2f
Frequency - Self Resonant 11MHz
Tolerance ±10%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm