CTC3F-271J
Central Technologies
Product No:
CTC3F-271J
Description:
270UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance 270 µH
Series ctc3f
Frequency - Self Resonant 2.8MHz
Tolerance ±5%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 5.8Ohm