CTC3F-331K
Central Technologies
Product No:
CTC3F-331K
Description:
330UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance 330 µH
Series ctc3f
Frequency - Self Resonant 2.8MHz
Tolerance ±10%
Mfr Central Technologies
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 6.4Ohm