CTGS43F-3R3M
Central Technologies
Product No:
CTGS43F-3R3M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
3.3UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.15A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 58mOhm Max
Inductance 3.3 µH