Home / Fixed Inductors / CTGSR105BF-330N
minImg
CTGSR105BF-330N
Central Technologies
Product No:
CTGSR105BF-330N
Description:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.16 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 33 µH