Home / Fixed Inductors / CTMPH121010F-3R3M
minImg
CTMPH121010F-3R3M
Central Technologies
Product No:
CTMPH121010F-3R3M
Manufacturer:
Central Technologies
Package:
1210
Description:
3.3UH SMD MOLDED SHLD INDUCTOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.1A
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Inductance 3.3 µH