CVCO55CC-2290-2410
Crystek Corporation
Product No:
CVCO55CC-2290-2410
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
VCO 2350MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Range 2290 ~ 2410MHz
Phase Noise Typ (dBc/Hz) -105
Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Tuning Voltage (VDC) 0.5 V ~ 4.5 V
Product Status Active
Frequency - Center 2350MHz
Series CVCO55
2nd Harmonic, Typ (dBc) -15 (Max)
Package / Case 16-QFN, Variant
Icc Max 40mA
Voltage - Supply 5V
Mfr Crystek Corporation
Height 0.220" (5.59mm)