CW00191R00JE12HS
Vishay Dale
Product No:
CW00191R00JE12HS
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 91 OHM 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 91 Ohms