CW005700R0JS73
Vishay Dale
Product No:
CW005700R0JS73
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 700 OHM 6.5W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 700 Ohms
Power (Watts) 6.5W