CW010150R0JE733
Vishay Dale
Product No:
CW010150R0JE733
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 150 OHM 13W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Power (Watts) 13W