CW161009A-5N1J
Bourns Inc.
Product No:
CW161009A-5N1J
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0603
Description:
FIXED IND 5.1NH 700MA 150MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 18 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 5.1 nH
Series CW161009A
Type -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.7GHz