CXM-9-35-80-36-AA00-F2-2
Luminus Devices Inc.
Product No:
CXM-9-35-80-36-AA00-F2-2
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Description:
LED COB CXM-9 WARM WHT SQU 3500K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 9.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Max 530mA
Current - Test 240mA
Lumens/Watt @ Current - Test 117 lm/W
Size / Dimension 15.00mm L x 15.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 985lm (960lm ~ 1010lm)
Series CXM-9
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Luminus Devices Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 35V
Height 1.37mm