Home / Memory / CY15B108QN-20LPXI
minImg
CY15B108QN-20LPXI
Infineon Technologies
Product No:
CY15B108QN-20LPXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
8-GQFN (3.23x3.28)
Description:
IC FRAM 8MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 20 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 8-GQFN (3.23x3.28)
Series Excelon™-LP,F-RAM™
Write Cycle Time - Word, Page -
Package / Case 8-UQFN
Memory Size 8Mbit
Technology FRAM (Ferroelectric RAM)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.6V