Home / Memory / CY7C09569V-100BBC
minImg
CY7C09569V-100BBC
Infineon Technologies
Product No:
CY7C09569V-100BBC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
172-FBGA (15x15)
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 100 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 16K x 36
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 172-FBGA (15x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 5 ns
Package / Case 172-LBGA
Memory Size 576Kbit
Technology SRAM - Dual Port, Synchronous
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V