D103K69X7RL6BJ7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
D103K69X7RL6BJ7R
Description:
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.689" Dia (17.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF