D1WEL1206MR007F-T5
Thin Film Technology Corp.
Product No:
D1WEL1206MR007F-T5
Package:
1206
Description:
RES 0.007 OHM 1% 1W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 7 mOhms
Power (Watts) 1W