Home / Ceramic Capacitors / D30D78Z103MR/LS374
minImg
D30D78Z103MR/LS374
CalRamic Technologies LLC
Product No:
D30D78Z103MR/LS374
Description:
3000V, Z5U, 10000PF, +/-20%, RAD
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.905" (22.98mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient Z5U
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.780" Dia (19.81mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Radial, Disc
Mfr CalRamic Technologies LLC
Capacitance 10000 pF