DB030088BH20238BK1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
DB030088BH20238BK1
Description:
CAP FEEDTHRU 2000PF 10KV AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Thread Size M6
Voltage - Rated 10000V (10kV)
Temperature Coefficient -
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.770" Dia x 3.465" L (44.96mm x 88.00mm)
Height (Max) -
Product Status Active
Ratings -
Series DB
Package / Case Axial - Threaded Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2000 pF
Package Bulk
Current 30 A