DDC1524S12
XP Power
Product No:
DDC1524S12
Manufacturer:
XP Power
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 15W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
DC Voltage - Input (Max) 36V
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Approval Agency CB
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 2.22" L x 0.71" W x 3.58" H (56.4mm x 18.0mm x 91.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Power (Watts) 15W
Series DDC15 (15W)
DC Voltage - Input (Min) 9V
Efficiency 82%