Home / Oscillators / DOC102F-019.44M
minImg
DOC102F-019.44M
Connor Winfield
Product No:
DOC102F-019.44M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC OCXO 19.4400MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Frequency Stability ±100ppb
Current - Supply (Max) -
Size / Dimension 0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DOC
Function -
Type OCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 19.44 MHz