DPF18-187FIB-3K
Panduit Corp
Product No:
DPF18-187FIB-3K
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
User Guide
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.187" (4.75mm)
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Tab Length -
Color Red
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge 18-22 AWG
Product Status Obsolete
Series DiscoGrip™, ReelSmart™
Length - Overall 0.780" (19.81mm)
Insulation Diameter 0.060" ~ 0.136" (1.52mm ~ 3.45mm)