DR127-821
Eaton - Electronics Division
Product No:
DR127-821
Description:
FIXED IND 820UH 650MA 1.47OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.27A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.47Ohm
Inductance 820 µH