DR2260A35UR
Sensata-Crydom
Product No:
DR2260A35UR
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
SSR RELAY SPST-NO 35A 48-600V
User Guide
Load Current 35 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 600 V