DRA124-331-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA124-331-R
Description:
FIXED IND 330UH 690MA 892MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 1.092A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 690 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 892mOhm
Inductance 330 µH