DRA127-100-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
DRA127-100-R
Description:
FIXED IND 10UH 6.02A 17 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 11.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.02 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 17mOhm
Inductance 10 µH