DRL306Q0TK30RR
ANGA POW
Product No:
DRL306Q0TK30RR
Manufacturer:
ANGA POW
Description:
CAP 30F 2.7V T/H
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Series DRL
Package / Case Radial, Can
Mfr ANGA POW
Capacitance 30 F