DSA300I45NA
IXYS
Product No:
DSA300I45NA
Manufacturer:
IXYS
Package:
SOT-227B
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 300A SOT227B
User Guide
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 16500pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-227B
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 45 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 300 A
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 300A